czwartek, 29 września 2016

"Ikarusowe wspominki".

W niedzielę, 25 września odbyła się w GOP-ie impreza Ikarusem 280.70E #118 "Ikarusowe wspominki". I choć wozy te jeszcze można spotkać liniowo (tylko w dni robocze oczywiście), to postanowiłem się wybrać. Poza tym, trasa i tak w większości przebiegała po terenach, gdzie Ikary się nie pojawiają.
632 podjeżdżam do Katowic, trochę kręcę się po dworcu po czym idę pod zajezdnię PKM-u. Można już spotkać miłośników, część osób kojarzę, z wcześniejszych imprez komunikacyjnych w GOP-ie, jak i z pracy Informatora Mobilnego w PKP IC.  O 10 podjeżdża nasz wóz.  Jeszcze chwila oczekiwania na spóźnialskich i możemy ruszyć. Początkowo kręcimy się po centrum Katowic. Następnie przez Koszutkę i Siemianowice Śl. jedziemy do WPKiW. Po części jedziemy wzdłuż trasy, którą kiedyś kursowała linia tramwajowa 12. Na sporej części trasy torów już nie ma :(. Wjeżdżamy do WPKiW, płacimy za parking i kierujemy się w stronę Planetarium.  Ciasne uliczki, więc 18-metrowym Ikarem nie jest łatwo wymanewrować, ale nasz kierowca daje radę :) Następny punkt naszej dzisiejszej wycieczki to Chorzów Stary, Elektrociepłownia. Kilka minut i ponownie kierujemy się do WPKiW, tym razem pod Stadion Śląski, wokół którego trochę krążymy.Później sklepo-stop na Tysiącleciu (dopiero za drugim podejściem, bo najpierw trafiliśmy na remontowany Lidl :P) i jedziemy przez Załęże do Chorzowa Batorego. Chwila postoju przy ul Szpitalnej i jedziemy dalej. Daleko jednak nie ujeżdżamy, bo zatrzymujemy się przy ZUR i siedzibie TŚ.. Krótki postój i ruszamy w dalszą drogę, kolejnym punktem jest Nikiszowiec, gdzie szczerze mówiąc jestem pierwszy raz. Fajnie tu jest :)
Nieco dłuższy postój i kierujemy się dalej. Niestety impreza powoli dobiega końca, jedziemy jeszcze na Szopienice, skąd kierujemy się na Borki. Liniowo dociera tu linia 70, generalnie okolice pętli wyglądają dosyć odludnie, spora część okien w budynkach pozabijana dechami. Jeszcze tylko zajeżdżamy pod Huta Baildon i Muzeum Śląskie.
Fotki z imprezy, Katowice Zajezdnia:
  Katowice, Ligonia:
 Katowice Wita Stwosza:
Katowice Rondo:
WPKiW, w drodze do Planetarium:
WPKiW Planetarium:
Chorzów Stary Elektrociepłownia:
WPKiW Stadion Śląski:
Chorzów Batory Szpitalna:
Chorzów Batory, Inwalidzka (ZUR i siedziba TŚ):
Nikiszowiec, dosłownie parę metrów od przystanku "Nikiszowiec Kościół":

Nikiszowiec Kościół:
Szopienice - Szabelnia, ul. Karola Woźniaka, Popularne "Stawiska"
Borki Pętla:
Dąb,Huta Baildon:
Muzeum Śląskie:
Przed 17 zajeżdżamy pod zajezdnię i impreza się kończy. Podziękowania za zaproszenie, dla organizatorów i PKM Katowice.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz