sobota, 2 lipca 2016

Chorzów Batory-Katowice-Gliwice-Opole-Jelcz Laskowice-Wrocław-Gliwice-Chorzów Batory

W czwartek, 30 czerwca wybrałem się wraz kol. Arturem na przejażdżkę trasą Opole-Jelcz Laskowice-Wrocław. Dla mnie było to przypomnienie trasy, którą jechałem 3 lata temu, dla Artura zaliczenie.
Rozpoczynam o 8:40 i KŚ-ką podjeżdżam do Katowic. Chwila oczekiwania i lekko splecowanym TLK SZYNDZIELNIA rel. Bielsko Biała-Poznań zjawia się kol. Artur. Skład załapuje się na pierwszą dziś fotkę:
 Kręcimy się po peronach by o 9:55 wyruszyć KŚ-ką do Gliwic.  Podróż bez przygód i w niecałe 30 minut  docieramy do Gliwic, gdzie przesiadamy się na REGIO do Opola. Z początku luźno, ale na trasie dosiadających nie brakuje. W Opolu jesteśmy przed 12, teraz idziemy sobie zwiedzić Opole.
Na dworzec powracamy po 15 i zajmujemy miejsce w podstawionym REGIO do Jelcza-Laskowic, fotka:
Ruszamy planowo, kierując się w stronę p.odg. Bolko, tak jak pociągi w kierunku Kluczborka i Ozimka. Następnie odbijamy w lew, chwilę później łączymy się z linią Opole Groszowice-Wrocław Brochów, fotka:
W Opolu Wschodnim wsiada sporo osób, więcej niż na Głównym. No i z dosiadających na trasie to by było na tle... Na pozostałych przystankach podróżni jedynie wysiadają, najwięcej chyba w Karłowicach. .Część trasy jedziemy lewym (chyba szybszym?) torem. Kierownik podczas kontroli nie ukrywa zdziwienia, że tędy ktoś jeszcze jeździ do Wrocławia :) Do Jelcza-Laskowic nawet ktoś dojeżdża poza nami i drużyną, jak tu ostatnio jechałem (2013), to z podróżnych dojechałem tylko ja. Cykam stacyjki, Opole Wschodnie:
Czarnowąsy:
Borki Opolskie:
Dobrzeń Wielki:
Chrościce:
Popielów:
Karłowice:
Tarnowiec Brzeski:
Mąkoszyce:
Rogalice:
Barucice:
Biskupice Oławskie:
Minkowice Oławskie:
Kopalina:
Do Jelcza-Laskowic docieramy planowo. Chwilę po nas zjawia się REGIO z Wrocławia, który o 17:37 będzie tam powracać. Przed zajęciem miejsca kilka fotek:
W kibelku do Wrocławia nawet sporo osób, choć wiadomo, że o tej porze to ludzie raczej wracają z Wrocławia. Na trasie mamy krzyżowanie z Impulsem relacji przeciwnej. Do stolicy Dolnego Śląska docieramy bez przygód.
Kupuję bilet na IC ŚWIĘTOPEŁK do Katowic i wspólnie z Arturem oczekujemy jego przyjazdu.  Fotki biletów Katowice-Wrocław i powrotnego:
ŚWIĘTOPEŁK zjawia się planowo, tak też odjeżdża. Po drodze jednak łapiemy plecy, stając na semaforach w Opolu Groszowicach i przed Tarnowem Opolskim. W Gliwicach żegnam się z Arturem i opuszczam ICka. Spacerek na dworzec tymczasowy, gdzie kupuję bilet na KŚ-kę do Batorego. Zajmuję miejsce w podstawionym ELFie i bez problemu docieram do domu.

2 komentarze:

  1. Fajna relacja, szkoda, że tak mało połączeń Opole - Jelcz.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jakoś 2 lata temu były próby przywrócenia "do życia" dworca Opole Wschodnie, puszczono tam 2 pary pociągów do/z Brzegu p. Opole Gł. Dworzec Wschodni ma dobrą lokalizację, jednak pociągi te zlikwidowano (na odcinku Opole Główne-Wschodnie).

      Usuń