niedziela, 8 maja 2016

Chorzów Batory-Gliwice-Strzelce Opolskie-Rozmierka-Strzelce Opolskie-Opole Gł.-Gliwice-Chorzów Batory

Wczoraj, w sobotę 7 maja wybrałem się na zdjęcia do Rozmierki. Wyjazd nie był jakoś zbytnio planowany czy coś, a sam plan układał się w trasie :P  Rozpoczynam KŚ-ką 9:34 do Gliwic. Na osobówce Częstochowa-Gliwic zjawia się kibelek.  Nieco ponad 20 minut i jestem w Gliwicach.  Dworzec cały czas jest modernizowany, oddane są już do użytku perony 2 i 3. W trakcie przebudowy jest także tunel od ul. Tarnogórskiej.
Do kolejnego pociągu- REGIO do Opola mam ponad pół godziny.  W tym czasie cykam Pendolino do Gdyni:
Kibla do Częstochowy:
O 10:19 planowo ma zjawić się REGIO z Opola, ale jest lekko w plecy. W momencie gdy wjeżdża, odjeżdża sobie osobówka do Częstochowy.... Szlag mnie trafia, gdy takie coś widzę...Do Strzelec Opolskich pojadę sobie ALicją, przed zajęciem fotka:
Ruszamy jakieś 2 minutki po planie. Trasą jedzie się płynnie, bo niedawno była rewitalizowana. W Pyskowicach wsiada grupka dzieci, jadących do ZOO do Opola, więc jest trochę głośno  wesoło :) Nieco ponad 20 minut później jestem w Strzelcach Opolskich.
Według  e-podróżnika o 11:55 jest PKS do Rozmierki, jednak w rzeczywistości kursuje tylko w (D). No nic, skoro już tutaj jestem, to zrobię sobie spacerek, wszak to tylko nieco ponad 5 kilometrów. Jakieś kilka minut po 12 jestem na miejscu, fotki z Rozmierki.
Wjazd od strony Strzelec Opolskich
Zdewastowana nastawnia, znajdująca się na wjeździe od strony Strzelec Opolskich
W prawo Strzelce Opolskie, w lewo Rozmierka Polspa
Budynek dworca, na szczęście zamieszkały, więc nie popada w ruinę :) Fotki:
Perony, a raczej to, co z  nich pozostało:
Grupa, nazwijmy to "towarowa" stacji, znacznie bardziej zadbana niż część, z której niegdyś korzystały pociągi pasażerskie. Warto nadmienić, że niedawno na trasę Strzelce Opolskie-Rozmierka powróciły pociągi towarowe. Linią kursują składy do fabryki Kronospan, gdzie produkowane są m.in. panele podłogowe.  Fotki z części towarowej:
Po wykonaniu zdjęć powracam do Strzelec Opolskich. Żeby tu nie siedzieć ponad 2 godzin to wsiadam w TLK BOLKO, którym podjeżdżam do Opola.  Tam mała przekąska i zimny Żywiec w knajpie "Opole Główne" i wsiadam w AL-kę do Gliwic. Podróż bez przygód i koło 16:30 jestem w Gliwicach. Na pożegnanie dnia fotka:
Jako osobówka do Częstochowy podstawia się kibelek de luxe. Pomiędzy Świętochłowicami, a Chorzowem Batorym nasz pociąg zostaje czymś obrzucony, czego efektem jest pęknięta, a po części wybita szyba. Jak widać, niektórzy nie mają co robić. Chwilę po całej akcji zjawia się kierownik pociągu, aby upewnić się, że nikomu się nic nie stało. W Chorzowie Batorym opuszczam pociąg i nie wiem jak sytuacja się dalej potoczyła :P
Jeszcze na pożegnanie fotki torów kolei piaskowej, wykonane w pobliżu p.odg. Radoszowy:
 No i to by było na tyle :)

10 komentarzy:

 1. Kolejna ciekawa relacja i fajne zdjęcia z opolskiego wypadu:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mala uwaga. Pendolino jedzie tylko do Warszawy Wschodniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EIP 4504 Gliwice 10:14-Gdynia Główna 16:37

   Usuń
 3. Dla mnie w porządku ! Super !

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna sympatyczna kolejowa lektura :-)
  A co do rozkładów z neta - ja od dawna traktuję je tylko mniej więcej orientacyjnie. Zbyt wiele razy się "nadziałem", a to nie było oznaczeń, że tylko w dni robocze, a to różnica kilku minut względem tego, co na tabliczce na przystanku.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)

   Ja do tego wyjazdu na rozkład z neta się jeszcze nie nadziałem. Trzeba to będzie brać pod uwagę, przy planowaniu kolejnych wycieczek.
   PS Kolejna lektura pojawi się już dzisiaj :)

   Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Wspaniale zdjecia i narracja.

  OdpowiedzUsuń